World of Warplanes

World of Warplanes to gra lotnicza MMO, która jest oparta na darmowym modelu, który posiada wgrane mikropłatności. Oznacza to, że możemy, ale nie musimy używać w grze prawdziwych pieniędzy. Autorem gry jest to samo studiu, które stworzyło bardzo popularną grę, a mianowicie World of Tanks. Za stworzenie tych gier odpowiada studio Wargaming.net. Z ramienia gry wyszła jeszcze gra World of Battleships.

System ekonomiczny jest wspólny dla wszystkich trzech gier, dzięki temu wirtualną walutę oraz doświadczenie zdobyte w jednej z trzech gier możemy spożytkować w dwóch pozostałych. Gra pozwala zasiąść za sterami wybranego przez nas samolotu, który walczył w bitwach podczas II Wojny Światowej. Wszystkie dostępne samoloty są łudząco podobne do swoich realistycznych odpowiedników. Wszystko jest wspaniale odwzorowane. Wraz z postępami jakie zrobimy w grze możemy rozwijać swoją maszynę, dzięki temu możliwości naszej maszyny podczas walki będą znacznie większe.

Zdobywając kolejne poziomy w grze będziemy mieli także możliwość kupna coraz lepszych maszyn. Każdy pilot marzy o tym, aby zasiąść za sterami odrzutowca, jednak dokonać tego mogą tylko najlepsi. Wszystkie samoloty w grze podzielone są na cztery klasy. Wyróżniamy samoloty lekkie, myśliwce pokładowe, ciężko uzbrojone myśliwce oraz maszyny szturmowe. Samoloty lekkie oraz myśliwce pokładowe doskonale sprawdzają się walce, w której trzeba wykonywać mnóstwo manewrów. Ciężko uzbrojone myśliwce oraz maszyny szturmowe specjalizują się w atakach na cele naziemne.

Standardowym trybem rozgrywki jest Supermacja. Polega ona na strąceniu wszystkich samolotów, którymi poruszają się przeciwnicy oraz wypracowaniu przewagi na polu bitwy poprzez unicestwienie wrogich instalacji naziemnych. Gra oferuje rozgrywkę powietrzą nad wszystkimi kontynentami. Dopuszczalna jest także walka nad miastem. Gra jest bardzo ciekawie skonstruowana. Nie jest ona symulatorem. Sterowania oraz interfejs przypominają gry zręcznościowe, a system zniszczeń oraz fizyka lotu są bardzo realistyczne.

Zgodnie z obecną modą gra oferuje ponadto sporo funkcji społecznościowych, pozwalających graczom na komunikację, zorganizowaną rywalizację oraz zrzeszanie się w klany.

graj